MALİYE, İÇİŞLERİ VE KALKINMA BAKAN YARDIMCILARI İLE GÖRÜŞME

MALİYE, İÇİŞLERİ VE KALKINMA BAKAN YARDIMCILARI İLE GÖRÜŞME

Özulaş heyeti, Maliye, İçişleri ve Kalkınma bakanlığında önemli görüşmelerde bulundu
Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık ve yönetim kurulu, Özel Halk otobüsü esnafının heyecanla beklediği "kimlik tanımının" yasallaşması ve Karayolları trafik kanununa eklenmesi ile ilgili çalışmaları yakından takip etmek ve kanun hakkında bilgi almak maksadı ile birlikte yeni görevi dolayısıyla İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
 Heyet daha sonra, temel sorunların çözümü noktasında Maliye Bakan yardımcısı Cengiz Yavilioğlu ve Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun ile verimli görüşmeler yapıldı. Ankara ziyaretlerine Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık, Başkan vekili Serhat Akçakaya, yöneticiler Selami Alan,Yener Çito, Sinan Akçay ile basın danışmanı Sadi Toygar katıldılar.
3 BAKAN YARDIMCISI İLE GÖRÜŞME
Özulaş A.Ş Başkanı Göksel Ovacık, Ankara ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada;’’ Özulaş heyeti ile birlikte, ilgili Bakanlıklar ile randevular alarak, Bakan yardımcıları ile görüşerek sorunların çözümü ve verilen dosyaların takibi ile işlerin hızlandırılmasını sağlamaya çalışıyoruz.
Daha evvel görüştüğümüz ve sorunları hakkında bilgisi olan Maliye Bakan yardımcısı Cengiz Taviloğlu ile yeni göreve atanan İçişleri Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’a, Özel Halk otobüsleri camiasının yaşadığı sıkıntılar ile bilgilendirme yaparak Bakanların verdiği sözlerin yerine getirilmesi konusunda istek ve talebimizi yeniledik..
 
İÇİŞLERİ BAKAN YARDIMCISI MEHMET ERSOY
İçişleri Bakanlığı makamında ziyaret ettiğimiz Sayın Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy, içişleri Bakanlığı daire Başkanları ile irtibata geçerek bizlere bilgi verdi.
Bakan yardımcısı Mehmet Ersoy’a yakın ilgisi için teşekkürlerimizi sunarak, ilgili konunun yasallaşması için TBMM çalışma dönemine başladığı tarih itibarı ile meclis gündemine getirilecek torba yasası ile yasal hale getirileceğini söyledi. 
Bakan Ersoy, yasal statüye kavuşması yönünde bir engel kalmadığını, ancak meclis yeni çalışma dönemine girildiği zaman,  birçok konuyu kapsayan torba yasa düzenlemesine yönelik bir çalışmaların başlayacağını ve bunlardan birinin Özel Halk otobüsleri ilgili yasanın sizlerin de gayretleri ve takibi ile gündeme gelebileceğini belirtti.
Halk otobüsleri camiası adına bu yapılan görüşmeler verimli geçti, sorunların çözümü konusunda oldukça umutlu olduklarını, tek yapacağımız iş bundan sonra Meclis açılır açılmaz Ankara ziyaretlerinin daha sık yapılmasını ve camianın daha aktif olmasını temenni ediyoruz.
Bu ziyaretlerde bize destek olan İstanbul milletvekili ve AK Parti Genel merkez tanıtım ve medya birimi Başkan yardımcısı Hasan Turan ve danışmanlarına teşekkür ediyoruz.
 
MALİYE BAKAN YARDIMCISI CENGİZ YAVİLİOĞLU
Ankara’da planlı programlarımızdan biri olan ve zincirleme görüşmeler sağladığımız yerlerden biri olan Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yaviloğlu ile de görüşerek
65 yaş ve üstü Ücretsiz taşıma destek miktarının artırılması ve ödemenin yolculuk (tıklama) başına yapılması, kullanıma sınırlama getirilmesi, KDV muafiyeti veya indirim yapılması konusunda Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın verdiği sözleri hatırlatarak çalışmalar hakkında bilgi ve destek verilmesi mesajlarımızı ilettik
Maliye Bakan yardımcısı Cengiz Bey, Bakan Naci Ağbal ile görüşerek gelinen noktayı Özel Halk otobüsü camiasına aktaracağını 15-20 gün sonra Maliye Bakanlığında bizler ile bir kez daha toplantı yaparak istişare ve bilgilendirme yapacağını söyledi.
 
KALKINMA BAKAN YARDIMCISI YUSUF COŞKUN
Ankara ziyaretimizde bizlere büyük destek olan ve ilgi gösteren Kalkınma Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun’u ziyaret ederek, Kalkınma Ajansı’nın çalışmaları ve mali ve teknik destek programları hakkında detaylı bilgi aldık.
Sayın Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun, Kalkınma Ajansı tarafından kabul edilecek proje ve Üniversiteler ile işbirliğine gidilerek konuların uzmanları tarafından şoför ve işletmeci esnafına ‘Etkili iletişim ve trafik kuralları eğitimi. İlk yardım ve sağlık bilgisi eğitimi. Trafik Psikolojisi eğitimi ve trafik bilgisi eğitimi ve sektörün yatırım ihtiyacı ve yatırım potansiyelinin değerlendirilmesi, Kent içi ulaşımın etkinliğinin arttırılması ve Mesleki eğitim ile ilgili konuların değerlendirilebileceğini ve mali destek verilebileceğini söyledi.
Bu görüşmeleri sağlayan Başkan vekilimiz Serhat Akçakaya arkadaşımıza çok teşekkür ediyor, Bakan yardımcısı Yusuf Coşkun ile hemşeri olarak bize büyük yakınlık gösterdi. Ayrıca Ankara bürokrat ve siyasi yönden her zaman bizlere destek olacağını belirtti.
Sonuç olarak yaptığımız ziyaretler daha evvel yaptığımız görüşmelerin güncellenmiş hali olarak sorunları çözümü ve takibi noktasında ısrarlı olduğumuzu yetkililere bir kez daha göstermiş olduk. İnşallah bir aksilik olmadığı takdirde yılsonuna kadar ilk önce "kimlik tanımının" yasallaşmasını ve diğer konularında daha sonra hayata geçmesini umuyoruz. Bütün toplu ulaşım camiasına selam ve sevgilerimi sunuyorum’ ’dedi.

Toplam 1066 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : MALİYE , İÇİŞLERİ VE KALKINMA BAKAN YARDIMCILARI İLE GÖRÜŞME