ÖZULAŞ YÖNETİCİLERİNDEN SIKI TAKİP VE MUTLU SON

ÖZULAŞ YÖNETİCİLERİNDEN SIKI TAKİP VE MUTLU SON

22 Ağustos Salı günü İçişleri Bakanı yardımcısı Mehmet Ersoy ile Ankara’da makamında görüşen Özulaş AŞ. Başkanı Göksel Ovacık ve yönetim kurulu, ‘’Özel Halk otobüsü’’ tanımı ile ilgili Karayolu Trafik Yönetmeliğinde değişiklik yapılması için işlerin hızlandırılması için destek talebinde bulundular.
İçişleri Bakanı yardımcısı Mehmet Ersoy, gerekli birimleri arayarak dosyanın ne durumda olduğunu sorarak, Özulaş yöneticilerine İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu sizlere ‘’söz verdi’’ en kısa zamanda imzalanacak dedi.
Gelinen noktada 2 gün sonra Özel Halk Otobüsü tanımıyla alakalı olarak Karayolu Trafik Yönetmeliğinde yapılan değişiklik Resmi Gazetenin 24 Ağustos 2017 tarihli nüshasında yayınlanarak yürürlüğe girdi.
MADDE 1 – 18/7/1997 tarihli ve 23053 mükerrer sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Karayolları Trafik Yönetmeliğinin 3 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin sonuna aşağıdaki alt bent eklenmiştir.
“34) Özel Halk Otobüsü: Gerçek veya tüzel kişilerce işletilen, belediyelerce verilen izin/ruhsat kapsamında toplu taşıma hizmeti veren ve sürücüsü dahil on yediden fazla oturma yeri olan ticari taşıttır.”
Sonuç olarak bütün Özel Halk otobüsü camiasının merak ve heyecanla beklediği ‘’Özel Halk otobüsü’’ tanımı , bütün Özel Halk otobüsü şirket, dernek, kooperatif, oda ve kuruluşlarının destekleri ile mutlu sona ulaştı.
Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık ve yönetim kurulu hem Ankara’da hem de İstanbul’da sorunların çözümü için sıkı takipte bulunarak esnafın taleplerini yerine getirdiler.

Toplam 606 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ YÖNETİCİLERİNDEN SIKI TAKİP VE MUTLU SON