ÖZULAŞ ÇÖZÜM ÜRETİYOR

ÖZULAŞ ÇÖZÜM ÜRETİYOR

ÖZULAŞ, bir taraftan asli görevi olan kent içi toplu ulaşım hizmetinde kaliteyi daha da yukarı çekmek için gayret ederken, diğer tarafından nitelikli hizmete olumsuz etki yapan başta trafik olmak üzere diğer konularda da ilgili ve yetkili birimlere çözüm önerilerinde bulunuyor.
ÖZULAŞ son olarak Ümraniye Tepeüstü kavşağında özellikle pik saatlerde meydana gelen araç trafiği sıkışmasını ve dolayısıyla da sefer kayıplarını önlemek için bir çalışma yaparak İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığına bu kavşağa katılımlarla ilgili olarak bir trafik sirkülasyonu önerisinde bulundu. 
Fiziki düzenlemeleri de kapsayan bu öneri İBB ilgili birimi tarafından uygulanabilir bulunularak programa  alındı.
Konuyla alakalı olarak görüşlerini aldığımız ÖZULAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Göksel OVACIK;Bugün öyle bir noktadayız ki artık hizmet kalitesini bizim tek başımıza yükseltebilmemiz maalesef mümkün olamıyor.  Araçların yenilenmesi, şoför eğitimleri v.b. uygulamalar elbette doğru ve gereklidir. Ancak vatandaş için en önemli şey yolculuk sürelerinin olabildiğince kısa olmasıdır.
 Bu noktada bizim çok fazla inisiyatifimiz maalesef yoktur. Trafik sorunu öyle bir hal aldı ki artık sefer sürelerini planlayabilmek bile mümkün olamıyor. Her geçen gün yoğunlaşan trafik, durak ve cadde kenarlarının özel araçlar tarafından sürekli işgal edilmesi, durak ve peron gibi işletme tesislerinin yetersizliği, hatalı durak konuşlandırması ve durak mesafelerinin kısalması daha nitelikli bir hizmeti ve yolculuk sürelerinin kısaltılmasını engelliyor.
Özellikle cadde kenarlarına ve durak alanlarına yapılan izinsiz ve usulsüz parklanma şoförlerimizi canından bezdirme noktasına getirdi. Biz de Şirket olarak, trafik probleminin hafifletilebilmesi için fiziki ve sirkülasyon düzenlemeleri konularında çözüm önerileri hazırlayıp Belediyemizin ilgili birimine iletiyoruz. Ümraniye Tepe Üstü Kavşağı  trafik açısından zaten çok yoğun bir nokta ve pik saatlerde zaman, zaman trafik durma noktasına geliyor ve ticari hız 5 KM’ye kadar düşüyor. Araçlarımız sefer kaybediyor veya İETT Filo Komutadan izin alarak güzergah değiştirmek zorunda kalıyoruz. Bu ise normal güzergahlardaki duraklarda inecek veya binecek yolcuların mağduriyetine neden oluyor. Ümraniye Tepe Üstü kavşağına katım kollarını inceledik ve buradaki trafik sirkülasyonuyla alakalı olarak bir çalışma yaparak İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığına ilettik. Gönderilen cevabi yazı ile önerimizin incelendiği ve bu noktada bir düzenleme yapılmasının karar altına alındığı bildirildi. İBB’nin iş yükü çok ağır ve arazideki anlık sıkıntıları ve ihtiyaçları kısa vadede görebilmek mümkün olamıyor. Bu sıkıntıları biz yaşadığımız için aslında sürekli arazide olanlar olarak bizim tespitlerimizi İBB Ulaşım Dairesi başkanlığına iletmemiz gerekiyor.
Yine ÖZULAŞ olarak 320 nolu hattın güzergahı üzerinde bulunan Doğanevler ve Yeniçamlıca Dursun bey caddeleriyle alakalı olarak da bir süre önce yine trafik sirkülasyon önerileri hazırlayıp resmi olarak sunduk. Ümraniye Alemdar Caddesi ile ilgili olarak da trafikte sıkıntıya neden olan başta yol kenarı parklanma ve işgal olmak üzere sirkülasyon önerisi hazırlayarak ilettik. Yine trafiği olumsuz olarak etkileyen bir çok durağı tespit ederek İETT’ye iletiyoruz.
Ümraniye Tepe Üstü ile ilgili olarak önerimizi inceleyen ve düzenleme için programa alan İBB Ulaşım Dairesi Başkanlığına teşekkür ediyorum. Bundan sonra da eksik gördüğümüz Kent menfaatine olan her şeyi önerilerimizle birlikte Belediyemizin ilgili birimlerine iletmeye devam edeceğiz. Belediye unsurları olarak ve özellikle arazide faaliyette bulunanların görüş ve önerilerini paylaşarak çözüme katkı bulunmaları gerekmektedir.” Dedi.

Toplam 597 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ ÇÖZÜM ÜRETİYOR