Başkan Ovacıktan,Yeni eğitim-öğretim yılı ve kış sezonu mesajı

Başkan Ovacıktan,Yeni eğitim-öğretim yılı ve kış sezonu mesajı

BAŞKAN OVACIK 207-2018 EĞİTİM SEZONU VE KIŞ HİZMET PROGRAMIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU
Başkan OVACIK açıklamasında; “Ülkemizin ve Milletimizin geleceği olan yavrularımız için yeni bir eğitim ve öğretim dönemi başladı.  Kent içi toplu taşıma sektörü olarak da eş zamanlı yeni hizmet dönemine başlamış olduk. 11 Eylül 2017 tarihi itibariyle ilk Okul ve Lise 1. Sınıf öğrencilerimiz eğitime başladılar. 18 Eylül den itibaren de diğer yavrularımızın eğitime başlamasıyla birlikte yaklaşık 9 ay sürecek 2017-18 Eğitim ve Öğretim dönemine fiilen girmiş olacağız.
Ben, 2017-2018 eğitim ve öğretim döneminin geleceğimizin teminatı olan bütün yavrularımız için çok başarılı ve mutlu bir şekilde geçmesini temenni ediyorum. Daha bugünden sokaklarımız cıvıl, cıvıl olmaya başladı. Yavrularımızın sokaklarda ve caddelerde şen şakrak hareket etmesi ayrı bir mutluluk kaynağı ve güzellik. Kent içi toplu ulaşımcılar olarak okul önlerinde, yaya geçitlerinde, sokak başlarında her zamankinden daha fazla dikkat göstermemiz gerekiyor. Çocuklar hepimizin çocuğudur. Yaşları ve enerjileri itibariyle mutlaka yaramazlıkları ve hareketleri olacaktır. Onlara daima hoş görü ve toleransla, sevgiyle yaklaşmamız lazımdır. Hepimiz o dönemleri yaşadık ve onlar gibi yaramazlıklarımız oldu.
Çocuk ve genç olmanın gereği bunlar. Araçlarımızda onlara gözümüz gibi bakmalı ve iniş ve binişlerde hem çok dikkatli, hem de çok sabırlı olmalıyız. Onların eğitim ve öğretimden azami ölçüde yararlanmaları için üzerimize düşeni fazlasıyla yapmalıyız. Bu konu da değerli emekçi şoför kardeşlerimize çok iş ve sorumluluk düşmektedir. Onlarda mutlaka görevlerini layıkıyla en iyi şekilde yapacaklardır.
11 Eylül itibariyle sektör olarak bizde yeni bir kış hizmet dönemine başlamış olmaktayız. Yeni çalışma dönemi tüm sektörümüz için hayırlı ve uğurlu olsun. Ben bütün sektöre, Şirketimiz ortaklarına ve şoförlerimize bol kazançlı, kazasız, belasız ve huzurlu bir hizmet dönemi temenni ediyorum. Yine trafik yoğunlaşacak, yağmur olacak, kar olacak, pik saatlerde aşırı taleple birlikte alışık olduğumuz bir çok sorun yaşayacağız. El birliği, gönül birliği ve dayanışma içinde bugüne kadar olduğu gibi bu sorunların da üstesinden gelecek ve bereketli bir sezon yaşayacağız inşallah diye umuyor ve yüce ALLAH’tan diliyorum.
ÖHO Tanımı ile birlikte sektör olarak moral ve motivasyon kazandık. İnşaallah KDV muafiyeti veya indirimi, ücretsiz taşıma destek miktarının artırılması ve ödemenin yolculuk başına yapılması gibi bir an evvel gerçekleşmesi yönünde tüm sektör olarak gayret gösterdiğimiz taleplerimizin de Hükümetimiz tarafından karşılanması, ceza ve diğer işletme sorunlarımızın İETT tarafından çözümlenmesi halinde daha da mutlu olacak ve ileriye daha güvenli ve huzurlu bakabileceğiz.
Haklı olan bir konuyu, doğru bir şekilde anlattığımızda olmayacak ve çözümlenmeyecek hiçbir istek ve sorunumuz kalmayacaktır. Bütün mesele birlik ve beraberlik içinde, üstün bir gayret ve azimle çalışmak, gayret göstermektir. Ben kent içi toplu ulaşımda çözümlenmeyecek hiçbir mesele görmüyorum. Önemli olan çözümde yetkili ve etkili olan kesimlerin olaylara objektif bakmasındadır. Netice itibariyle yaptığımız iş kentin hizmetidir ve kenti yönetenlerde mutlaka sorunsuz bir faaliyet arzulamaktadırlar. Bu durum benim umudumu artırmaktadır.
Ben tekrar bütün öğrenci yavrularımıza üstün başarı ve sektörümüze kolaylıklar ve sabırlar diliyorum. Yeni dönem tekrar hayırlı ve uğurlu olsun.” Dedi.

Toplam 675 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Yeni eğitim-öğretim yılı hayırlı olsun