Müdürler Kurulu Toplantısı Özulaş’ta yapıldı

Müdürler Kurulu Toplantısı Özulaş’ta yapıldı

Özel Halk Otobüsleri Müdürler Kurulu rutin toplantısı 30 Kasım 2017 Perşembe günü ÖZULAŞ ev sahipliğinde yapıldı.
Müdürler Kurulu bu toplantısında;
1.       İETT ‘deki Genel Müdür değişikliği ve bu çerçevede kısa vadede sektör ile alakalı olabilecek gelişmeler ele alınmıştır.
2.       “İETT tarafından önerilen “Performans Bazlı Hak Ediş Sistemi” ve İstanbul Toplu Taşıma Yönetmeliği ile alakalı olarak Şilede gerçekleştirilen “Özel Halk Otobüsleri Çalıştayı” ile alakalı olarak, Çalıştayı yöneten ORGANİK firmasının düzenlemiş olduğu sonuç raporu görüşülmüş ve üzerinde değerlendirmeler yapılmış, bazı bölümlerin revize edilmesi kararlaştırılmıştır.
3.       İBB Meclisi tarafından kabul edilmiş bulunan “İstanbul Toplu Taşıma Yönetmeliği” ile İETT tarafından hazırlanan “Performans Esaslı Hak Ediş Sistemi” ile alakalı olarak ÖHO Esnaf Odası ve Şirketleri tarafından ortak olarak hazırlanan inceleme, görüş ve önerileri kapsayan rapor üzerinde görüşmeler yapılmış, son kez gözden geçirilmiş ve bu şekliyle imza edilerek ilgili makamlara sunulmasına, bundan sonraki görüşmelerin de bu çerçeve de sürdürülmesine karar verilmiştir.
4.       Esnaf Odası üzerinden İETT’ye intikal ettirilen “Hat Mutabakatları” konusunda yaşanan Şirketler arası anlaşmazlıklar görüşülmüş ve bu gibi çalışmaların yazılı hale getirilmeden önce taraflar arasında öncelikle şifahi mutabakat sağlanmasının Başkanlara tavsiye edilmesine karar verilmiştir.
5.       Şirketlerin Operatör Kimliğine kavuşturulması için İETT’den gelen teklif için gerekli hazırlıkların Onur ORHON ve İsmail YOLCU tarafından yapılması ve Başkanların onayına müteakip İETT’ye sunulmasına karar verilmiştir.
6.       Sektörün imajının yükseltilmesi , yanlış anlaşılmaların önlenmesi için ve doğru bilgilendirme için “Kamu Oyu Oluşturulması” çalışmalarına ağırlık verilmesi, bu çerçevede yerel ve ulusal basınla Oda ve Şirket Başkanlarının aylık olarak Kahvaltılı toplantılarda buluşturulması kararlaştırılmıştır.
7.       “Sektörün daha etkin yönetimi ve tek seslilik” amacıyla profesyonel koordinasyon ekibi oluşturulmasının önemi ve gereği görüşülerek mutabakata varılmış, Esnaf Odası bünyesinde oluşturulacak bu organizasyonun kurulabilmesi için gerekli olan ihtiyaçların ve organizasyon yapısının belirlenmesi kararlaştırılmış, ve bunun için Onur ORHON ile İsmail YOLCU’nun bir rapor düzenleyerek Başkanlar kuruluna sunulması uygun bulunmuştur.
8.       Ağırlıklı olarak gündemdeki “Hak Ediş” konusuyla birlikte sektörel gelişmeler, gelecekte oluşabilecek durumlar, fırsatlar Diğer Konular başlığı altında görüşülmüş ve saat 11:00’de başlayan toplantı 15:30’da sona ermiştir.

Toplam 869 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Müdürler Kurulu Toplantısı Özulaş’ta yapıldı