ÜMRANİYEDE TRAFİK DÜZENLEMESİ

ÜMRANİYEDE TRAFİK DÜZENLEMESİ

ÜMRANİYE ALEMDAR CADDESİNİN ÜMRANİYE METRO İSTASYONU İLE SANTRAL ARASI TRAFİĞE KAPATILIYOR.
Ümraniye Alemdar Caddesinin Ümraniye (Kaymakamlık) Metro İstasyonu ile Santra arası, 28 Ocak 2018 Pazar gününden itibaren araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılıyor.
İBB bu çerçeve de bölgede yeni bir trafik sirkülasyon projesini uygulamaya koyuyor. Buna göre; Alemdar Caddesinin araç trafiğine kapatılan bölümünü kullanmakta olan topla taşıma araçları, Ümraniye Metro İstasyonundan sağa dönerek, “ TUNA BOYU SOKAK-GÜMÜŞDERE SOKAK- ÇAVUŞBAŞI CADDESİ-SUİŞ CADDESİNİ” takiben, Bereket Sitesi, Ümr. Dev. Hst. Ve Kazım Karabekir’e gidecekleri gibi Santral’a da çıkabileceklerdir.
Konuyla ilgili olarak görüşünü aldığımız Yönetim Kurulu Başkanı Göksel OVACIK; “ İBB tarafından yapılan Trafik Sirkülasyonu uygulaması doğrudur ve yerinde bir karardır. Trafiğe kapatılan bölümde trafik zaman, zaman durma noktasına geliyor ve araçlarımız sefer kaybediyordu. İBB ve İETT tarafından gerekli yatay ve düşey işaretlemeler, hat güzergah düzenlemeleri yapılmıştır. Sürücülerin sabırlı, hoşgörülü olmaları ve kurallara uymaları halinde uygulamanın verimli bir şekilde işlememesi için bir sebep yoktur. Ancak belirlenen güzergahta trafiğin akıcı olabilmesi için Zabıta ve Trafik görevlilerinin yol kenarı parklanmaya asla izin vermemeleri ve etkin bir denetim ve yaptırım uygulamaları gerekmektedir. Geçiş sürecinde özel araç sürücülerinin neden olabileceği hatalar ve  ihlallere karşı şoför personelimizin çok dikkatli ve hoş görülü davranması lazımdır. Belirli bir zaman sonra etkili bir denetimle birlikte uygulama oturacak ve trafik iyi bir şekilde işleyecektir. Trafiğin daha akıcı ve istikrarlı hale getirilebilmesi için benzer uygulamaların Tepe Üstü Kavşağı çevresindeki bağlantı yollarında, Canpark ile Küçüksu Caddesi arasında da (Tek Yön) yapılması lazımdır. Ki, Tepe Üstü Kavşağı ile Doğanevler Caddesi ile ilgili olarak daha önce proje hazırlayarak İBB ilgili birimine gönderdik.” Dedi.

Toplam 531 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÜMRANİYEDE TRAFİK DÜZENLEMESİ