ŞOFÖRLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

ŞOFÖRLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ

HALK OTOBÜSÜ ŞOFÖRLERİNE ENGELLİLER KONUSUNDA UYGULAMALI FARKINDALIK EĞİTİMİ VERİLDİ

İETT Genel Müdürlüğü organizasyonu ile İstanbul Esnaf odası, özel halk otobüs şirketleri, İstanbul Anadolu yakası Özel Halk otobüsü kurumu olan Özulaş A.Ş. bünyesinde çalışan Özel halk otobüsü şoförlerine Engelliler konusunda uygulamalı Farkındalık eğitimi verildi

Eğitim programları daha evvelki aylarda ve yıllarda sürekli olarak yapılmakta olup İETT Genel Müdürlüğü, Özel Halk otobüsü esnaf odası ve şirketleri ile işbirliği içinde otobüs şoförleri için yıl içinde bir dizi eğitim programı düzenleniyor. Şoförler toplu taşıma işletmeciliği, öfke kontrolü, halkla ilişkiler, trafik kuralları ve kültürü, hizmette kalite ve verimlilik, stres yönetimi ile moral ve motivasyon konularında yolcular ile daha etkili iletişim kurabilmek için uzman eğitmenlerin verdiği eğitim programlarına katıldı.

Özel Halk otobüsü şoförleri Engelli dostu İETT-Özel halk otobüsü farkındalık eğitimleri bir takvim içerisinde uzman eğitimciler tarafından uygulamalı olarak yapılarak engellilik farkındalığına dikkat çekilmektedir

“Bizim amacımız yolcularımıza en iyi şekilde hizmet vermektir’

İBB Kozyatağı toplantı salonunda gerçekleşen son eğitimde, eğitimlerden sorumlu Özulaş A.Ş Başkan Yardımcısı Selami Alan eğitimin amacından bahsederek, “Bu eğitimimizin amacı İETT ve Özel Halk Otobüsleri işbirliği ile gruplar halinde şoförlere bir eğitim programı düzenliyoruz.

Eğitim içeriği özellikle İstanbul halkına iyi hizmet verebilmek için insanların empatisiyle insanlarla olan diyaloğu doğru tutmak, daha doğru bir hizmet vermek öfke ve stres kontrolü adı altında bir eğitim programları düzenleniyor Bu eğitimler devam ediyor ve devam edecektir. Bizler yolcularımıza sadece hizmet amaçlı bakmalıyız. Biz kurumsal bir firmayız. Bizim derdimiz amacımız hizmet etmektir. Engelli yolcularımızı  daha iyi anlayabilmek için onlar gibi birkaç dakikalığına yaşamak gerekir. Dolayısıyla gözlerini bant yardımıyla kapatılan şoförlere uygulamalı farkındalık eğitimlerini veriliyor.

İETT yöneticilerine ve İstanbul Halk otobüsleri Esnaf odası ile şirket yöneticilerine çok teşekkür ediyoruz . Biz bu yaptığımız çalışmalarla toplumumuzu bilinçlendirerek engellilik farkındalığına dikkatleri çekmeye çalışıyoruz’’ dedi"

Toplam 803 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ŞOFÖRLERE UYGULAMALI EĞİTİM VERİLDİ