MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL TALİMATI İLE KDV GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL TALİMATI İLE KDV GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI
Sektörün KDV talebi Maliye bürokratlarına iletildi

Maliye Bakanı Naci Ağbal talimatı ile İstanbul Vergi Dairesi Başkanı Bekir Bayrakdar  ile toplantı yapan İstanbul Özel Halk otobüsü temsilcileri KDV ile ilgili istek ve taleplerini ilettiler.

Maliye Bakanlığı bürokratları tarafından Türkiye'nin dört bir yanında Özel Halk otobüsleri Esnaf odaları temsilcileri ile yapılan istişare ve görüşmeler sonucunda Özel Halk otobüsleri sektörünün KDV ile ilgili talepleri önümüzdeki hafta Özel Halk otobüsleri temsilcilerinin girişimi ve milletvekillerinin desteği ile  bürokratlar tarafından hazırlanan KDV rapor dosyası Maliye Bakanlığı Naci Ağbal’a iletilecektir. Hayırlı olsun..

Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV kanunu ile ilgili yaptığı açıklamada "Özellikle hizmet işletmeleri başta olmak üzere küçük esnaf için KDV'de hasılat esaslı yeni sisteme geçiyoruz. İşletmeler, her ay tek tek alış faturalarıyla uğraşmayacak.

Esnafa, 'Ödeyeceğiniz KDV'yi hesap ederken indirim olarak yüklendiğiniz KDV'nin ne olduğuna bakmadan bize hasılat üzerinden belli KDV oranında ödeme yapın. Sadece hesaplanan KDV üzerinden yüzde 3, 5, 6 neyse bir rakam ödeyin. İndirimli KDV bakımından gerçekten aldığınız miktar neyse sadece onu kaydedin.' diyeceğiz. 'İlave KDV öder miyim?' diye düşünmeyin. İlgili sektörlerle ve esnaf odalarıyla istişarede bulunacağız. Lokantalar, taksiler, berberler bu kapsamda olabilecek.",dedi

Toplam 522 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : MALİYE BAKANI NACİ AĞBAL TALİMATI İLE KDV GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI