ÖZULAŞ İETT SOSYAL HAT İHALESİNE TEKLİF VERDİ

ÖZULAŞ  İETT SOSYAL HAT  İHALESİNE  TEKLİF VERDİ
50 OTOBÜSLÜK SOSYAL HAT İHALESİNE EN UYGUN TEKLİFİ ÖZEL HALK OTOBÜSÜ ŞİRKETLERİ VERDİ

İETT tarafından 11-4-2018  saat 14:00’te gerçekleştirilen Avrupa Yakasında 100, Anadolu Yakasında 50 otobüslük Sosyal hat ihalesine, Anadolu Yakasındaki 50 otobüs için 5 Özel Halk Otobüsü Şirketi ÖZULAŞ A.Ş. öncülüğünde teklif sundular.

Söz konusu ihale için Avrupa yakasındaki 100 otobüs için ise başka bir firma (tek teklif) teklif sundular. Anadolu Yakasındaki 50 otobüs için İstanbul Özel Halk Otobüslerinin teklifi dışında 2 ayrı teklif daha verildi. Ancak verilen tekliflerin içinde en uygunu İstanbul Özel Halk Otobüslerinin teklifi oldu. İETT İhale Komisyonu verilen teklifleri değerlendirdikten sonra bilahare nihai kararını açıklayacak.

Konuyla alakalı olarak ÖZULAŞ A.Ş. Yönetim Kurulu ve İstanbul Özel Halk Otobüsleri Odası Başkanı Göksel OVACIK bir açıklama yaptı. Başkan OVACIK, “Aslında ihalenin tamamına teklif vermeyi planladık ama gerek ihale şartları ve gerekse ekonomik imkanlar nedeniyle 5 Şirket ve Oda olarak sadece Anadolu Bölgesindeki 50 araç için teklif vermeyi uygun bulduk.

İhaleye katılmaktan daha çok, İETT’nin yaptığı Sosyal Hat İhalesine ÖHO Kuruluşları olarak birlikte katılmak ve birlikte hareket edebilmiş olmak önemliydi. İnşallah bundan sonra da her konu da birlikte hareket etmeyi sürdüreceğiz. Ben Oda Başkanı sıfatıyla bu ihalede ortak karar ve anlayışla hareket eden Şirketlerimizin değerli Başkan ve Yönetim Kurullarına, sektörümüzün profesyonel yöneticilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Artık geçmişe sünger çekip daha güçlü bir birliktelikle geleceği planlamamız ve sorunları çözmek için mücadele etmemiz gerekiyor. Bu ihale bizim için bir test ve deneyimdi.  Sektörümüze tekrar hayırlı ve uğurlu olsun” Dedi.

Toplam 741 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ İETT SOSYAL HAT İHALESİNE TEKLİF VERDİ