TARİHİ DESTEK ESNAFIMIZA HAYIRLI, UĞURLU OLSUN

TARİHİ DESTEK ESNAFIMIZA HAYIRLI, UĞURLU OLSUN
BB Meclisi, Özel Halk Otobüslerine Sübvansiyon yapılmasıyla ilgili gündemindeki konuyu bugün görüşerek karara bağladı. Uygulama 01.10.2018 tarihinde başlayacak ve çift tarifeli hatlarda ödemenin çift yapılması kararlaştırıldı. Sübvansiyon ödemesi ÖHO gruplarının gelirlerini giderleri karşılama oranlarına göre 0,55 -0,70 TL arasında olacak.

SÜBVANSİYON İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

İBB Meclisi, Özel Halk Otobüslerine Sübvansiyon yapılmasıyla ilgili gündemindeki konuyu bugün görüşerek karara bağladı. Uygulama 01.10.2018 tarihinde başlayacak ve çift tarifeli hatlarda ödemenin çift yapılması kararlaştırıldı. Sübvansiyon ödemesi ÖHO gruplarının gelirlerini giderleri karşılama oranlarına göre 0,55 -0,70 TL arasında olacak.

Konuyla ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat ŞAHİN bir açıklama yaptı.

Başkan Şahin açıklamasında; “Özel Halk Otobüsleri olarak son 1 yıllık süre içinde maliyetlerimizde anormal artışlar meydana geldi ve bu nedenle de ciddi finansman sıkıntısı yaşamaktaydık. İstanbul da ki Özel Halk Otobüslerini temsil eden 5 Şirketin Yönetim Kurulu Başkanları olarak gerek İBB, gerekse siyaset nezdinde çok yoğun çalışmalar yaptık. Raporlar ve alternatifli öneriler hazırlayarak İBB Yöneticilerimize ve siyasi temsilcilerimize takdim ettik. Bu yoğun girişimler ve çalışmalar neticesinde İBB Başkanımız Sayın Mevlüt UYSAL’ın da takdirleriyle güzel bir çalışma yapıldı ve bu  çalışma bugün İBB Meclisi tarafından kabul edildi.

Buna göre, 01.10.2018 tarihinden geçerli olmak üzere, ÖHO hat gruplarının gelirlerinin giderlerini karşılama oranları baz alınarak, İstanbul Kart kullanan bütün yolculuklar için 0,55 TL ile 0,70 TL arasında değişen miktarlarda Sübvansiyon ödemesi yapılacaktır. Ödeme çift biletli hatlarda çift olarak hesaplanacaktır. Bu uygulama çok ciddi finansman sıkıntısı yaşayan sektörümüze nefes aldıracaktır. Hayırlı ve uğurlu olsun.

Sübvansiyon uygulamasının başlatılmış olması sektörümüz için önemli bir kazanımdır. Destek miktarından önce meseleye bu yönüyle bakmak daha sağlıklı olacaktır. Bundan sonra yapacağımız çalışmalar ile bu sistem lehimizde daha da geliştirilecektir. Önemli olan bağlı bulunduğumuz İBB tarafından sektörün finansman sıkıntısının kabul edilmiş olması ve sübvansiyon uygulamasına başlamaktır.

Ben bu vesileyle sübvansiyon sisteminin başlamasında emeği olan başta İBB Başkanımız Sayın Mevlut Uysal beyefendi olmak üzere, İBB’nin çok değerli bürokratlarına, İlçe Belediye Başkanlarımıza, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın Canan Kalsın hanımefendiye, AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Sayın  Serkan Bayram beyefendiye, Ak Parti İl Başkanımız Sayın Bayram Şenocak beyefendiye İstanbul il yönetim kurulu üyelerine,  İETT Genel Müdürümüz Ahmet Bağış beyefendiye ve değerli bürokratlarına ve özellikle de birlik ve beraberlik içinde gece gündüz demeden çalışan, çalmadık kapı bırakmayan çok Değerli özel halk otobüsü  Şirket Başkanlarıma, Töhob başkanı İsmail Yüksel beyefendiye ve rapor ve etüt hazırlayan sektör personelimize teşekkür ediyorum.Bu arada 5 Şirketin Başkanlarını özel bir paragraf açarak haklarını teslim etmeyi görev sayıyorum. Özel Halk Otobüsü Şirketlerinin ve Başkanlarımızın bu çalışmada gösterdikleri örnek çalışmayı önemsiyor ve geleceğe daha umutla bakıyorum. Bu örnek çalışma sektörün diğer sorunlarının çözümü açısından başlangıç olacaktır.

 

Bizler bu kentin hizmetkarlarıyız. Sıkıntılarımız hep oldu ve bundan sonra da olacak. Memleketimizin selameti ve huzuru için üzerimize düşen her türlü fedakarlığı hep yaptık bundan sonrada yapacağız. Bu ülke ve Şehir bizim ve yolcularımız bizim velinimetimiz. İmkanlarımızı gücümüzü zorlayarak en iyi hizmeti vermek gayreti içinde olduk ve bundan sonra da bu tavrımız devam edecektir. Kimsenin bundan şüphesi olmamalı ve Özel Halk Otobüslerine bu gözle bakmalıdır. Ancak bunları ifade ederken gece gündüz demeden yollarda insanlarımızı işine ve eşine taşıyan kentimizin kahramanları Şoförlerimize vatandaşlarımızın yardımcı olmalarını rica ediyoruz. Şoförlerimiz rahat ve huzurlu oldukları sürece verdikleri hizmette nitelikli olacaktır.

Ben tekrar İBB Sübvansiyon sisteminin tüm sektöre hayırlı ve uğurlu olmasını yüce ALLAH’tan diliyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi.

                                                                                                                    

Toplam 1670 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ A.Ş YÖNETİM KURULU BAŞKANI SEDAT ŞAHİN ESNAFIMIZA HAYIRLI OLSUN.