Başkan Şahine verimli bir toplu ulaşım hizmeti için işbirliği daveti

Başkan Şahine verimli bir toplu ulaşım hizmeti için işbirliği daveti

Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, TBMM Ulaşım komisyonu Başkan vekili ve AK Parti milletvekili Mustafa Ilıcalı ve BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar ile Bursa’da yapılan Uluslararası toplu ulaşım zirvesinde’’  bir araya gelerek Toplu ulaşım sektörü ile ilgili samimi bir sohbet gerçekleştirdiler.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘’Bursa Özel halk otobüsleri esnafları ile yaptığımız protokolde  ‘özel halk otobüslerinde yolcu başı ücret ödemeye dayalı taşımacılık sistemi’’ ile Bursa toplu ulaşımın rahatladığını ve verimliliği artırdıkları söyleyerek, halk otobüsü esnafı bu uygulamadan memnun’’, dedi

Bursa Özel Halk otobüslerine gelir desteği projesinin mimarlarından BURULAŞ Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, İstanbul toplum ulaşım camiasını çok yakından tanıyorum ve sorunları biliyorum, sizleri BURULAŞ Genel müdürlüğüne bekliyorum, birlikte istişarelerde bulunuruz’ ’dedi.

TBMM Ulaşım komisyonu  Başkan Vekili ve AK Parti milletvekili Mustafa Ilıcalı, Türkiye ve İstanbul ile ilgili Toplu ulaşım camiasının yeni yönetmeliğe ihtiyacı olduğunu, sorunları bildiğini ve sektörü meclise beklediğini belirtti.

Başkan Sedat Şahin, sıcak ve samimi ilgiden dolayı teşekkür ederek, ziyaret taleplerini ilk fırsatta yerine getireceklerini belirterek’’ toplu ulaşım kentlerin ayrılmaz bir parçasıdır, toplu taşım sistemleri birbirine uymalı, birbirini tamamlamalı ve birbiriyle koordineli yapılmalıdır. Dolayısıyla esnafı temsil eden sivil toplum kuruluşları ile kamu kurumlarının yöneticileri ‘’verimli ve kaliteli bir ulaşım hizmeti’’ için işbirliği ve istişare içinde olmalıdır ’, dedi.

Toplam 733 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Başkan Sedat Şahine verimli bir toplu ulaşım hizmeti için işbirliği daveti