İBB SÜBVANSE ÖDEMESİNİ DÖNEMSEL OLARAK SÜRDÜRECEK

İBB SÜBVANSE ÖDEMESİNİ DÖNEMSEL OLARAK SÜRDÜRECEK

TOPLU ULAŞIM DEĞERLENDİRME KURULU UKOME’DE KABUL EDİLDİ

2012 yılında başlatılan Toplu Ulaşım Değerlendirme Kurulu biraz daha genişletilerek, kurul bünyesine katılacaklar ve görevleri tanımlanarak İBB Ulaşım koordinasyon merkezinden (UKOME)  karar geçmiştir.

Toplu ulaşım Değerlendirme Kuruluna,  İBB, İETT, Otobüs A.Ş., Özel Halk otobüsleri, Minibüs, Taksi, Servisçilerin temsilcileri katılacaklar ve  bu kurulda tartışılacak konuşulacak ve karar alınacak İBB meclisinde veya UKOME’de karara bağlanacaktır.

Ayrıca alınan karar doğrultusunda İBB Meclisi, Özel Halk Otobüslerine Sübvansiyon yapılmasıyla ilgili uygulama 01.10.2018 tarihinde başlamış olup ,  Sübvansiyon ödemesi ÖHO şirketleri esnaflarının gelirlerini giderleri karşılama oranlarına göre 0,55 -0,70 TL arasında ödemesi yapılacaktır.

Dün yapılan UKOME toplantısında alınan karar gereği Toplu ulaşım değerlendirme kuruluna yetki verilerek 14-9-2018 tarihli İBB meclis kararı çerçevesinde sübvanse ödemelerine ait maliyet karşılama oranları dönemsel olarak belirlenecektir..

TOPLU ULAŞIM DEĞERLENDİRME KURULU (TUDEK) GÖREVLERİ

1-Tüm toplu ulaşım hatlarında yolculuk ve yoğunluk analizleri, yol durumu, otobüs, vapur, motor vb. sayısı gibi bilgiler ile ilgili kurumdan her ay alacağı raporları değerlendirmek, çalışma programı (hareket saati ) hazırlamak veya ilgili idareler tarafından hazırlanan çalışma programlarını aynen ya da tadilen onaylamak.

2—İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) 14-9-2018 tarih ve 1483 sayılı meclis kararı çerçevesinde yapılacak olan sübvanse ödemelerine ilişkin otoritelere ait maliyet karşılama oranlarını dönemsel olarak belirlemek.

3-İhtiyaç duyulacak hat, güzergah ve araç değişiklerine yönelik yeni kararlar alınması için UKOME’ye teklif yapılması öncesi istişare toplantıları düzenlemektir

Toplam 1062 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : İBB SÜBVANSE ÖDEMESİNİ DÖNEMSEL OLARAK SÜRDÜRECEK