Özel Halk otobüsü camiası Transist İstanbul fuarında buluştu

Özel Halk otobüsü camiası Transist İstanbul fuarında buluştu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilen İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı İstanbul Kongre Merkezi’nde yapıldı.

3 gün süren etkinliğin açılış programına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, milletvekili Mustafa Ilıcalı, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, İETT Genel müdürü Ahmet Bağış, İBB ve İETT Bürokratları, Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin ve yönetim kurulu, Özel Halk otobüsleri camiasının temsilcileri, sektör temsilcileri ile davetliler katıldılar.

Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin ve Özel Halk otobüsü şirket Başkanları, etkinlikte İETT Genel müdürü Ahmet Bağış ile İBB ve İETT yöneticileri ile sektörün sorunları ile ilgili görüşmelerde bulundu.

OTOBÜS ÜRETİCELERİ KATILMADI

İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı “TRANSİST” 11. kez kapılarını ulaşım sektörüne açarken, bu yıl toplu ulaşım sektörü bu yıl fuara katılım anlamında en düşük düzeyde katıldı. Toplu ulaşım sektörüne hizmet eden otobüs üreticileri de ekonomik sıkıntılardan dolayı fuara ilgi göstermeyerek katılım sağlamadı. Mercedes Türk ile Akia az sayıda model ile katılırken, Toplu ulaşım sektörünün diğer markaları Temsa, BMC,OTOKAR ve Isuzu katılım sağlamadı

Her yıl geleneksel olarak İstanbul’da düzenlenen TRANSİST İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı bu yıl;

Cost (Maliyet),

Capacity (Kapasite),

Congestion (Sıkışıklık),

Connection (Bağlantı)olmak üzere 4C teması ile gerçekleştirildi. Transist 2018 İstanbul Ulaşım Kongresi ve Fuarı ile ulaşım alanındaki yeni teknoloji ve stratejik gelişmeler aktarıldı; katılımcılar, paneller ile yerel yönetimler ve sektör temsilcileri arasında sürdürülebilir bilgi alışverişini sağladılar.

Kongrede 4 ayrı panel düzenlendi. Panel başlıkları şöyle;

Ulaşım Modlarında Sürdürülebilir Ekonomik Çözümler: Etkin ve Verimli Uygulamalar (COST),

Ulaştırma Mühendisliğinde Kritik Nokta: Tasarım ve Kapasite Yönetimi (CAPACITY),

Mega Şehirlerde Ulaşım Planlama: Trafik Sıkışıklığı ve Talep Yönetimi (CONGESTION) ve

Bütünleşik Ulaşım Ağı ve Şehir İçi Hareketlilik İçin Temel Unsur: Transfer Merkezleri (CONNECTION)

Birleşik Krallık’tan Transport Systems Catapult organizasyonundan İşletme İnovasyonu Direktörü  Yolande Herbath, Gianluca Barone (Zaha Hadid Architects, Kıdemli Ortak) ve Paschal Lennon (Otis Elevator Co. Küresel Projeler Direktörü) gibi isimler kongrede uluslararası ölçekte ulaşım sektörü ile ilgili deneyimlerini aktardı. 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin önemli şirketlerinden İSBAK, BELBİM başta olmak üzere Mastercard, Dünya Sürdürülebilir Enerji Enstitüsü, ASELSAN, Superpool, Ekin Teknoloji gibi dünyaca ünlü markaların üst düzey yöneticileri de programda konuşmacı olarak yer aldılar.

İLBER ORTAYLI “İSTANBUL’UN ULAŞIM TARİHİ”Nİ ANLATTI

Kongrenin ikinci günü Sosyal Keynote oturumunda Türk Tarihçi, Akademisyen ve Yazar İlber Ortaylı “İstanbul’un Ulaşım Tarihi ve Günümüze Kadar Olan Yolculuğu” konusunda konuşma yaptı.  Toplu ulaşım sektörünün sorunlarına farklı bakış açıları getirmeyi hedefleyen kongre kapsamında ana oturumların yanı sıra akademik oturumlar ve çalıştaylar da düzenlendi.

Toplam 761 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Özel Halk otobüsü camiası Transist İstanbul fuarında buluştu