Milyonlarca insanı, Demokrasi ve şehitler mitingine taşıdık

Milyonlarca insanı, Demokrasi ve şehitler mitingine taşıdık
TÜRKİYE İÇİN KENETLENDİLER

Özel Halk otobüsü Esnafı Tek Yürek oldu Milli İradeye sahip çıktı
İstanbul genelinde tüm toplu ulaşım araçları Demokrasi ve şehitler mitingi için gün boyunca ücretsiz olacak çalıştı.
Yenikapı’daki tarihi “Demokrasi ve Şehitler Mitingini gün boyu İstanbul halkını taşıyan Özel Halk otobüsleri, bütün dünyanın dikkatleri üzerine kilitlendiği tarihi birlikteliğe de büyük katkı sağladı.
15 Temmuz tarihinden itibaren bütün İstanbul’da halkı ücretsiz olarak hem iş hayatına, hem de demokrasi nöbetine taşıyan Özel Halk otobüsleri milleti ve devleti ile milli iradenin yanında olduklarını bir kez daha gösterdiler.
Milli İradeye sahip çıkan, darbeye karşı tek yürek olarak daha evvel basın açıklamasıda yapan  özel halk otobüsü şirket başkanları ve esnafları millet ile adeta kenetlendiler ve birlik ve beraberliğin en güzel örneğini sergilediler.
 
Özulaş A.Ş. firması bünyesinde çalışan 453 otobüsün yarıdan fazlası Demokrasi ve Şehitler mitingine yolcu taşırken, diğer otobüslerde gün boyu ücretsiz taşıma yaparak, diğer Özel Halk otobüsleri gibi milyonlarca İstanbul halkını sağ salim miting alanına taşıdılar.
İstanbul’da raylı, karayolu ve denizyolunda toplamda günlük 15 milyonu aşkın yolcu taşımacılığı gerçekleştirilirken, demokrasi nöbetini tutan halk bu rakamı iki katına çıkardı.
Yine Özel Halk otobüsleri 10 Ağustos gecesine kadar saat 20.00-06.00 arası İstanbul halkını Demokrasi nöbetlerine ücretsiz taşıyarak milli iradeye ve ülkenin huzuruna, birliğine ve beraberliğine destek verdiler.

Toplam 4758 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Milyonlarca insanı , Demokrasi ve şehitler mitingine taşıdık