ÖZULAŞ, İETT İLE GARAJ PROTOKOLUNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

ÖZULAŞ, İETT İLE GARAJ PROTOKOLUNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ

OTOBÜSLERİN PARKLANMA OLAYINDA YENİ DÖNEM

Özulaş Toplutaşım AŞ.,  İETT ile yapılan protokol ile İETT kullanımında bulunan garaj, peron ve park alanlarının gece parklanma amacıyla Özulaş bünyesinde çalışan Özel halk otobüslerinin garaj sorununa çözüm bulunmuş oldu.

Yıllardır dile getirilen ve çözüme kavuşturulmayan garaj sorununu yönetim kurulu ile birlikte çözdüklerini belirten Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin verdiği bilgide; ’ Toplu ulaşımda kalitenin artırılması hedefiyle ve Kurumsal yapının vaz geçilmez en önemli unsuru olan parklanma sorununu çözmüş bulunmaktayız. Yıllardır hedeflediğimiz sektörün en büyük sorunu olarak düşündüğümüz araçlarımızın toplu bir şekilde parklanma olayını 11-12-2018 tarihinde (bugün) itibari ile çözmüş bulunuyoruz.

Tabi İETT Genel müdürüne ve İETT ekibine çok teşekkür ediyorum, bizimle birlikte kendileri de irade gösterdiler. Dolayısıyla sokaklardaki araçlarımızın kötü görüntüye sebep olan parklanma olayını ekibimizle birlikte çözmüş bulunuyoruz. Tabi biz genel kurulda 6 ayın içerisinde bu parklanma olayını çözeceğiz dedik, dolayısıyla vermiş olduğumuz sözümüzü de tutmuş olduk. Artık sokaklarda araçlarımız başıboş gelişigüzel park etmeyecek. Kendi garaj sistemimizde araçlarımız parklanacak, bu sebeple tüm temizliği, bakım ve onarımı da garaj içerisinde yapılacaktır. Sektör için çok önemli bir kazanım olarak görüyoruz, hayırlı uğurlu olsun.İETT ile yaptığımız protokolde kurum olarak herhangi bir bedel ödenmeyecektir, en önemli konulardan birisi de budur, ücret ödemeden buraların tahsisi, sözleşmesi bizim tarafımıza yapıldı

Sarıgazi, Yenidoğan, Büyükbakkalköy, Kurtköy ve Beykoz Ortaçeşme ,Çifteçınarlar peron alanı var, dolayısıyla araçlarımızın paklanmasının yüzde yüzünü bu garajlarda çözmüş olacağız ve buralarda araçların bakım, onarım, yağ, su, mazot ikmalinin ve otobüs temizliği hizmetlerinin yerine getirilmesi sağlanacaktır.

Böylece yolcu memnuniyetini ön planda tutan şirketimize bağlı araçlarımız en yeni, en konforlu, en güvenli ve en performanslı bir şekilde kaliteli bir şekilde hizmetlerini sürdürecektir’ ’dedi.

Toplam 1202 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ , İETT İLE GARAJ PROTOKOLUNÜ GERÇEKLEŞTİRDİ