Özel Halk Otobüs şoförlerine hizmette kalite ve verimlilik eğitimi

24-01-2019

Özel Halk Otobüs şoförlerine hizmette kalite ve verimlilik eğitimi

 "ÖZULAŞ ŞOFÖR AKADEMİSİ" PROJESİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT Genel müdürlüğü denetiminde çalışan Özulaş Toplutaşım A.Ş. Özel halk otobüsü şoförlerine öfke kontrolü, halkla ilişkiler, stres yönetimi ile trafik kuralları ve güvenli sürüş teknikleri eğitimi verilecek

İstanbul Anadolu yakası özel halk otobüsü kurumu Özulaş A.Ş. organizasyonu ile şirket konferans salonunda, 28-29 Ocak tarihlerinde başlayacak 40-50’şer gruplar halinde 3 ay sürecek programda otobüs şoförlerine, konularında uzman kişilerin eğitim vereceği ‘’Özulaş Şoför akademisi’’ eğitim programı düzenlendi.

BAŞKAN SEDAT ŞAHİN;’’AMACIMIZ YOLCU MEMNUNİYETİ VE KALİTELİ HİZMET’’

Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin, eğitim programı ile ilgili yaptığı açıklamada;’’Özulaş Şoför akademisi’’ projesi olarak yapacağımız bu eğitimlerde amacımız; yolcu memnuniyeti kapsamında kaliteli, konforlu bir taşıma yapılmasıdır.

28-29 Ocak tarihinde başlayacak, yaklaşık 3 ay sürecek ve sektör anlamında ilk olacak özel eğitim programında İstanbul trafiğinde vatandaş ile halk otobüsü şoförlerinin gelişimin, iletişimini sağlamak,  Hizmet kalitesini yükseltmek amacıyla düzenlenen eğitimde şoförler, toplu taşıma işletmeciliği performansı, öfke kontrolü, halkla ilişkiler, trafik kuralları,  hizmette kalite ve verimlilik, mesleki eğitim, stres yönetimi ile ileri ve güvenli sürüş teknikleri, ekonomik sürüş teknikleri konularında ve yolcular ile daha etkili iletişim kurabilmek için uzman eğitmenlerin vereceği eğitim programları sonrasında sertifikalarını alacaklardır

ŞOFÖRLERE İKİ AŞAMALI EĞİTİM

Başkan Sedat Şahin;’’ 2 günlük eğitim kapsamında ilk gün Hakan Okay hoca vereceği eğitimde “iletişim, motivasyon ve meslek etiği" konularına gündeme gelecek olup, ikinci gün Durmuş Genç hoca tarafından "güvenli sürüş teknikleri, verimli ekonomik teknikleri, toplumsal olaylara müdahale ve terör olaylarına nasıl yaklaşmalılar’’ konuları gündeme gelecektir.

Şoförlerimizin yolcuya, çevreye ve şirketimze karşı sorumlulukları vardır.

Bunlardan bazıları;

Yolcularla sağlıklı iletişim, Sefer saatlerine uymak, Güzergaha uymak, Trafik kurallarına uymak, Otobüs kullanırken cep telefonu ile konuşmamak, Yolculara konforlu bir yolculuk sağlamaktır.

Bu eğitim sonrasında İyi performans gösteren şoförlerimiz, başarı grafiği yükseleceğinden, hem moral ve motivasyon olarak güçlenecek, hem de maddi ve manevi yönden takdir edileceği için, başarı grafiği sürekli olacaktır.

Bu nedenle mesleğini icra eden şoför kardeşlerimizin iyi bir eğitimden geçmiş olmaları gereklidir. Yeterlik aynı zamanda sorumluluk alabilme, insiyatif kullanabilme davranışıdır.

Mesleğe bağlılık kişinin işini sevmesine ve huzurlu bir ortamda çalışmasına katkıda bulunur. Bu da verimliliği artırır. Tüm Kaptan şoförlerimize hayırlı eğitimler ve başarılar diliyorum’’,dedi

Toplam 1307 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Özel Halk Otobüs şoförlerine hizmette kalite ve verimlilik eğitimi