ÖZULAŞ İŞLETME BÖLGELERİ HAT DÜZENLEMELERİ

ÖZULAŞ İŞLETME BÖLGELERİ HAT DÜZENLEMELERİ

ÖZULAŞ A.Ş. Başkanı Sedat Şahin ve Yönetim Kurulunun İBB ve İETT nezdinde yaptığı çalışmalar neticesinde, aşağıda belirtilen hat düzenlemeleri esnafın lehine olacak şekilde yapılarak 28 ve 30 Mayıs tarihlerinde uygulamaya koyulmuştur.
Buna göre;
1. BÖLGE
• 522 numaralı Alemdar Çıksalın hattı Mecidiyeköy de kısaltılmıştır.
• Kısaltılan 522 nolu hattan 1 araç 14 DK ve 1 araç da 20 K hattımıza aktarılmıştır.
2. BÖLGE
• 522 B numaralı Yenidoğan-Topkapı hattı Mecidiyeköy’de kısaltılmıştır.
• 522 B nolu hat kısaltıldığı için bu hattan 6 araç eksiltilerek, 1 adet 622, 1 adet 522 ST, 1 adet 122 C, 1 adet 20 D ve 2 adet de 19 S numaralı hatlara aktarılmıştır.
• 20 D nolu hat İETT Sarıgazi Garajı önüne uzatılmıştır.
3. BÖLGE
• 10 e HATTI ALINARAK 320 NOLU HATTAN 1 ARAÇ BURAYA AKTARILMIŞTIR.
• 320 numaralı Hat Kavakbayırı’ndan Ferah Mahallesi içini kapsayacak şekilde Yeni Çamlıca Camiine uzatılmıştır.
8. BÖLGE 
• 131 C hattından 4 araç eksiltilerek 2 adedi 132 V ve 2 adedi de 11 ÜS hattına aktarılmıştır.
UKOME kararı ve onayı gerektiren diğer, güzergah değişikliği, yeni hat, depar sefer gibi taleplerimiz de işlemde olup takibi yapılmaktadır.
Konuyla ilgili olarak Yönetim Kurulu Başkanımız Sedat ŞAHİN; “Bölgelerimizden esnafımızın talebi olarak gelen İETT nezdindeki değişiklikler Yönetim Kurulumuz tarafından sıkı bir şekilde takip edilerek hayata geçirilmiş ve geçirilmektedir. Uzun yıllardan beri çözülemeyen 522 ve 522 B nolu hatların Mecidiyeköy’de kesilmesi problemi çözümlenmiştir.
Yine uzun süreden beri bekleyen güzergah değişikliği ve uzatma talepleri de yine bir kısmı çözülmüş, bir kısmı ile alakalı işlemler de sürmektedir. Esnafımız istedi biz yapıyoruz. Hatırlanacağı üzere 4. Bölgemizin hat takası ve hatlar arası araç aktarımı sorunlarını daha önce çözmüştük. Yine Ömerli Grubundaki 3 aracımızı esnaflarımızın aralarındaki anlaşmaları çerçevesinde 131 YS hattına aktarmış, 11. Bölgenin güzergah sıkıntısını da halletmiştik. Sorunlarımızı ve isteklerimizi doğru bir şekilde anlatmak ve empati yapmak kaydıyla karşılıklı anlayış çerçevesinde çözümlenemeyecek bir problemimizin olmadığı görülmüştür. Hayırlı uğurlu olsun.” Dedi.

Toplam 581 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ÖZULAŞ İŞLETME BÖLGELERİ HAT DÜZENLEMELERİ