BAŞKAN OVACIK;DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ

21-03-2020

BAŞKAN OVACIK;DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ

 BAŞKAN GÖKSEL OVACIK’TAN MİRAÇ KANDİLİ VE NEVRUZ BAYRAMI MESAJI

 İstanbul Özel Halk otobüsleri Esnaf odası ve Özulaş A.Ş. Başkanı ,TÖHOB Başkan yardımcısı Göksel Ovacık, Miraç Kandili ve Nevruz Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayımladı.

 Başkan Göksel Ovacık mesajında; “Miraç; Peygamberimizin Cenab-ı Allah’ın yüksek huzuruna kabulüdür ve O’nun şahsında insanlığın önüne açılan sınırsız bir yükselişidir.

Miraç’ın gönül dünyamızı bulandıran tüm kötü hasletlerden bizleri arındırmasını; başta tüm insanlığın başına musallat olan salgın hastalıkların, son aylarda ülkemizi ve milletimizi derinden üzen doğal afetlerin, kaza ve belaların son bulması, hem iç huzurumuzu, hem Devletimizin Milletimizi korumasını, hem ekonomik sıkıntılara karşı dayanışma içinde olunması, hemde esnaflarımızın sağlık tedbirlerini alması, birlikte muhabbet ve kardeşliğimizi bu kutlu gecenin hürmetine daim kılmasını ve bu Mübarek gecenin yüreklerimize ebedi bir diriliş getirmesini diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm camia ve esnaflarımızın, toplu ulaşım sektörü, milletimizin ve İslam Âleminin Miraç Kandili’ni kutlar, buruk bir şekilde huşu içinde idrak edilecek bu gecede yapılan duaların İslam âleminin kardeşlik birlik, dirlik, sağlık ve huzur ile ve beraberliğine katkıda bulunmasını temenni ederim.

KÜLTÜREL ZENGİNLİĞİMİZ

Başkan Göksel Ovacık Nevruz mesajında; ’Nesilden nesile aktarılarak yaşattığımız önemli kültürel değerlerimizden biri olan tabiatta baharla birlikte yaşanan yenilenmeyi, tazelenmeyi, bolluğu ve bereketi temsil eden Nevruz; binlerce yıldır ülkemiz ile birlikte Asya, Balkanlar, Orta Doğu ve Anadolu'ya kadar geniş bir coğrafyada büyük bir coşku ile kutlanmaktadır. Müşterek kültür coğrafyamızda binlerce yıldır kutlanan birlik, beraberlik, kardeşlik ve sevgi ile kucaklaşmanın kaynağı Nevruz bayramını; el ele, gönül gönüle, birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde anlamına uygun olarak kutlamak ve sahip olduğumuz bu birikimi en iyi şekilde muhafaza ederek yarınlarımıza aktarmak hepimizin ortak sorumluluğudur. 

Buruk bir halde kutladığımız bu günlerde, Milletimizin ve müşterek kültür coğrafyamızda yaşayan tüm kardeşlerimizin Nevruz Bayramını en içten dileklerimle kutlar, barış, huzur, kardeşlik ve mutluluk getirmesini diliyorum. ” dedi.

 

 

Toplam 637 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : DAYANIŞMA İÇİNDE OLMALIYIZ