TÖHOB, gelir desteği için çalışmalarını sürdürüyor

24-03-2020

TÖHOB, gelir desteği için çalışmalarını sürdürüyor

Toplu ulaşım sektörünün risk altında, fedakârca hizmet yaptığını söyleyen Tüm Özel Halk otobüsleri Birliği Genel Başkanı Ercan Soydaş, camia olarak zor bir süreçten geçildiğini ‘’gelir desteği’’ için hükümet düzeyinde görüşmelerin sürdüğünü, yerel Belediyeler düzeyinde de TÖHOB üyesi kurumlarında görüşmelerini sürdürülmesi gerektiğini söyledi

TÖHOB Başkanı Ercan Soydaş, sektöre yaptığı çağrıda Camia olarak zor bir süreçten geçiyoruz. Bu süreci en az hasarla atatabilmek için kurullarımızla birlikte elimizden geleni yapıyoruz. Devlet destekleri peyderpey açıklanıyor ve görüşmelerimiz devam ediyor. Bu süreçte Belediyelerin vereceği destekler de son derece önemli.

 Süreç tamamlandığında ertelenen vergi, SGK primleri, kredi borçları gibi konularda yeniden bir kolaylık isteyeceğiz. Aile Bakanlığından gelir desteğinin arttırılmasını, Maliye Bakanlığından da ayrıca işletme desteği talep ettik çünkü toplu taşıma zorunlu hizmet olarak devam ediyor ve edecek gibi görünüyor. Sizlerden ricamız, özellikle Belediyelerden destek almak için yerelde görüşmelerinizi mutlaka yapınız ve mücbir hallerde Belediyelerin destek vermesinde hukuki bir engel bulunmadığını anlatınız.

Devletten bütün sektörler destek beklediği için destekler paket olarak açıklanıyor ve sürekli açıklanan paketlerin dışında kalmamak için görüşmeler yapıyoruz.

Çevre ve şehircilik Bakanlığı yerel yönetimler Genel müdürlüğünün yayınladığı ‘’COVİD 19 önlemleri ‘’genelgesi ile sektörümüz girişimde bulunabilir

Bu zor sureci Ülke olarak birlikte atlatacağımıza inanıyor, risk altında fedakârca görev yapan tüm mesai arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum’ ’dedi.

 

Toplam 643 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : TÖHOB , Toplu ulaşım sektörüne gelir desteği için çalışmalarını sürdürüyor