İBB MECLİS KARARI BİLGİLENDİRMESİ

17-07-2020

İBB MECLİS KARARI BİLGİLENDİRMESİ

İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık İBB meclisi kararı ile ilgili yaptığı bilgilendirmede; ’Değerli esnaf arkadaşlarımız. Bildiğiniz üzere İETT ile uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve kısaca adı, "YENİ İŞLETME VE GELİR GARANTİLİ HAK EDİŞ SİSTEMİ' olan çalışma bitirilerek karar altına alınması için İBB Meclisinde bugün görüşüldü.

Meclis Hukuk Ulaşım Komisyonu, çalışmanın çok kapsamlı olduğu, çok detaylı ve hukuki inceleme gerektirdiği görüşüyle karar almayarak Komisyon gündeminde bıraktı.

 Ancak İBB Meclisi bu çalışma üzerindeki inceleme ve araştırmalar bitene kadar ÖHO işletmecilerinin mağdur olmaması için verilen sübvanse desteğinin enflasyon rakamına göre güncellenmesi kaydıyla bu yılın sonuna kadar uzatılmasına karar verdi.

Ayrıca yakıt ve personel desteğinin devam etme konusu da meclis tarafından İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yetki verildi

Karar da ayrıca, yeni işletme sisteminin yıl içinde devreye alınması halinde alındığı tarih itibariyle sübvansiyonun durdurulacağı belirtildi.

EYLÜL AYINDA YENİ SİSTEM TEKRAR  GÖRÜŞÜLECEK

Değerli arkadaşlar yeni sistem Red edilmemiştir. Üzerinde çalışıldıktan sonra Eylül ayından sonra tekrar mecliste görüşülecektir.

Yeni sistem devreye girinceye kadar sübvansiyonun sürdürülmesi sektör olarak bizim önerimizdir. Sübvansiyonun uygulaması ile ilgili olarak İBB YETKİLİLERİ ile birlikte çalışacağız. Ülkemiz olağanüstü şartlar yaşamaktadır ve bizler üzerimize düşen görev ve sorumlulukları yerine getirmeye devam edeceğiz.İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile İBB Meclis üyeleri ve tüm parti gruplarına ve İstanbul Özel Halk otobüsleri şirket Başkanları ile emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Hayırlı olsun.

Toplam 279 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : İBB MECLİS KARARI BİLGİLENDİRMESİ