BAŞKAN SEDAT ŞAHİN ;OTOBÜS FİLOMUZ HAZIR

09-09-2023

BAŞKAN SEDAT ŞAHİN ;OTOBÜS FİLOMUZ HAZIR

11 Eylül Pazartesi günü başlayacak yeni eğitim ve öğretim yılı dolayısı ile Özulaş A.Ş. Başkanı Sedat Şahin , önemli mesajlar verdi.

Başkan Sedat Şahinyaptığı açıklamada; ’Bilindiği üzere 2023-2024 Eğitim ve Öğretim sezonu 11 Eylül 2023 tarihinde başlıyor.

Yeni dönemin tüm öğrenci kardeşlerimiz için başarılı ve mutlu geçmesini diliyorum.

Yeni eğitim ve öğretim sezonunun başlamasıyla birlikte trafikte zirve yapacak ve birçok güzergâhta trafik yoğunluğu yaşanacaktır.

Toplu taşımacılar olarak yılın 9 ayını kapsayan bu dönemde her zamankinden daha fazla dikkatli ve itinalı olmamız gerekiyor. Elbette sıkıntılarımız ve zorluklarımız çok ama bu iş bizim mesleğimiz ve ekmek kapımız. Her türlü zorluğa göğüs gererek vatandaşları istedikleri yere taşımamız hem görevimiz hem de borcumuzdur.

Öğrencilerimiz ülkemizin geleceği ve hepimizin evladıdır. Onlara gözümüz gibi bakıp korumamız lazımdır. Onlar anne ve babaları tarafından bize emanet ediliyorlar. Güvenli bir şekilde taşımak sorumluluğumuzdur.

Esnaf ve şoför kardeşlerimizden, öğrenci evlatlarımıza karşı her zamankinden daha çok sabırlı, hoş görülü ve toleranslı, daha fazla anlayışlı ve yardım sever davranmalarını rica ediyorum.

 Lütfen okul ve yaya geçitlerinde, duraklarda her zamankinden daha fazla dikkatli ve sabırlı olalım.

Unutmayalım ki onlar bize emanet trafik kurallarına özen gösterelim.

TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Okulların açıldığı gün İstanbul’da 06.00 - 14.00 saatleri arasında toplu ulaşım araçları (bilet entegrasyona dâhil olanlar) ücretsiz olurken, İSPARK ise okul servis araçlarına ilk gün ücretsiz hizmet verecek.

TRAFİK DENETİMLERİ ARTTIRILACAK

Trafik Müdürlüğü’ne bağlı Mobil EDS araçları ile Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü denetim ekipleri, sivil trafik ve zabıta ekipleri koordineli olarak denetimlerde bulunacak

İSTANBUL TRAFİĞİNE YAKIN TAKİP.

BB ve ilgili eğitim kurumları, AKOM (Afet Koordinasyon Merkezi) ve UYM’de (Ulaşım Yönetim Merkezi) 11 Eylül pazartesi sabah saat 06:00 itibari ile toplanarak 3 gün boyunca nöbet tutacak. Kent içi kameralarından İstanbul trafiği izlenecek, tıkanan arterler ilgili durum birimlere bildirilip anında müdahale edilecek.

İETT VE METRO SEFER SAYILARI ARTIRILIYOR

İETT, okulların açılmasından itibaren her gün bin 636 ek sefer yapacak. 130 binden fazla yolcu bu seferlerle toplu taşımaya yönlendirilmiş olurken, 109 bin aracın bu tedbirlerle trafikten çekilmesi hedefleniyor. 

KAPTAN ŞOFÖRLERİMİZ HAZIR

Özulaş A.Ş. olarak otobüs filomuz ve kaptan Şoförlerimiz göreve her zaman olduğu gibi hazır olarak İstanbul halkına hizmetlerini sürdürmektedir

Yeni dönemde hayırlı, başarılı ve mutlu bir eğitim öğretim sezonu dilerken, esnaf ve şoförlerimize kolaylıklar, kazasız belasız bol kazanç ve hayırlı çalışmalar temenni ediyorum, ’dedi..

Toplam 639 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : BAŞKAN SEDAT ŞAHİN ;OTOBÜS FİLOMUZ YENİ EĞİTİM -ÖĞRETİM SEZONUNA HAZIR