Hakkımızda

Genel kurulumuz geride kaldı, esnafımıza hayırlı uğurlu olsun, dolayısı ile söylemlerimizle, seçim söylemlerimiz orada kaldı. Bundan sonra çalışma zamanı, esnafımıza ve dostlarımıza yönetim kurulu adına teşekkürlerimiz sunuyorum, yoğun bir tebrik ziyareti var, ziyaret eden, telefon açan, çiçek gönderen herkese teşekkür ediyorum.

Biz bütün esnafın başkanıyız, bundan sonra ekibimizle birlikte bütün esnafımızı memnun etmek için gereken çabayı göstereceğiz. Sıkıntıları biliyoruz, bu sıkıntıları el birliği ile çözmek için, ulaşımın bütün aktörleri ile istişare içinde olacağız. Bunun için milli takım ruhu ile çalışacağız, herkese eşit mesafede olacağız. Bütün kurum ve kuruluşlar ile oturup tartışacağız, çözüm için akil insanların olacağı bir kurul oluşturacağız.

Hizmet Yarışı
Lastik tekerlekli toplu taşımacığı yeniden yapılandırılması noktasında bu kuruldan teknik bir çalışma isteyeceğiz. İstanbul’da toplu ulaşım sektörünün temsilcileri ile kesinlikle ve kesinlikle bir ve beraber olmaları gerekir. Çünkü özel taşımacıların hepsinin amacı kaliteli ve güvenli hizmet sunmak, bunun yanında kendi menfaatlerini korumaları için, birlik, beraberlik içinde çalışmaları gerekir.

Bu anlamda yönetim olarak önümüzdeki günlerde çalışmalarımızı esnafımız ve yetkililer ile paylaşacağız.

Oda Başkanı ve diğer kurumlar ile çalışmalarımızı yürüteceğiz. Genel kurul salonunda vermiş olduğumuz birlik, beraberlik olgusunu devam ettireceğiz. Tecrübelerinden yararlanacağız, herkesin görüşüne başvuracağız. Bizde kişiler değil, önemli olan kurumların varlığıdır, bizim kişisel hiç kimse ile problemimiz yoktur. Genel kurulda yapılan yarış demokratik bir yarıştır, esnafın daha ileriye gitmesi için yapılan bir hizmet yarışıdır.

Ben Değil, Biz Mantığı ile Hareket Edeceğiz
Seçim bitti, yönetim olarak biz önümüze bakıyoruz, daha evvel söylediğim gibi, toplu ulaşım sektöründe faaliyet gösteren bütün kurumlar ile istişare içinde olacağız. Otobüs AŞ. İstanbul Belediyesi tarafından kurulan, çözüm ortaklarından biri, bu çözüm ortağı ile oturup istişare ederek, ortak hedefimiz İstanbul halkına nasıl daha kaliteli hizmet sunabiliriz, bunu sağlamamız gerekir. Bunun yanında işletmecilerinde hak ve menfaatlerini korumamız için birlikte hareket etmemiz kanaatindeyiz.

Bu anlamda her kim olursa olsun herkesi ziyaret edeceğiz, düşüncelerimizi paylaşacağız, görüşlerini alacağız. Plan ve program dâhilinde, bu işin yarınlarını planlama arzusundayız. Ben değil, biz mantığı ile hareket edeceğiz.

Büyükşehir belediye ve Otobüs AŞ. yetkilileri ile görüşüp, belli bir plan ve program içinde onların dikkatine sunmak istiyorum. Kesinlikle plansız ve programsız bir otobüs ihalesinin yapılmaması gerekir. Diyalog ve istişare ederek birlikte çözüm üreteceğiz.Hep birlikte İstanbul halkına yakışır kaliteli bir hizmet sunacağız.

Etiketler : Hakkımızda