ARAÇLARIN BOYANMASI İLE İLGİLİ DUYURU

05-04-2021

ARAÇLARIN BOYANMASI İLE İLGİLİ DUYURU

İBB Meclisinin 17.09.2020 tarih ve 906 sayılı kararıyla 01.12.2020 tarihinden itibaren uygulanmasına başlanmış olunan “Özel Taşımacı İşletme ve Hak Ediş Sistemi” kapsamında Özel Halk Otobüslerinin belirlenmiş olan renk değişimine başlanmıştır.

Boyama işi idare tarafından yapılan ihale neticesinde özel özel bir firma tarafından yapılacaktır. Yapılan program çerçevesinde Anadolu Yakasında ÖZTAŞ, İUAŞ ve Şirketimize bağlı olmak üzere her gün 5 araç işleme alınabilecektir. Boyama işi yüklenici firmanın belirlediği noktada/noktalarda yapılacak olup, her araç boyama için 2 gün hatlarda çalışma olmayacaktır

Boya değişimi programı İETT ilgili birimleriyle Şirketlerin temsilcileri tarafından belirlenecek olup, boyamaya çağrılacak araç işletmecisine önceden bilgi verilerek varsa kaportadaki hasarlar düzeltilecektir.

Yeni Sistem Kapsamında boyama bedeli idare tarafından karşılanacaktır. Ancak işletmecinin her hangi bir nedenle ve kendi inisiyatifi ile aracını yeni renge boyatması halinde idare masrafı karşılamayacaktır.

Boyama işlemi Cumartesi ve Pazar günleri de sürdürülecek ve mümkün olabilen en kısa sürede tamamlanacaktır.

Boyama programının aksamaması ve işlemin kaliteli olabilmesi için araçların önceden hazırlanmış olması ve herhangi bir eksiklik bulunmaması gerekmektedir. Boyama işlemine hazır bir şekilde gelmeyen işletmeciler hakkında İETT tarafından idari yaptırım uygulanacaktır.

Önemle Duyurulur

ÖZULAŞ TOPLUTAŞIM A.Ş.

Toplam 93 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : ARAÇLARIN BOYANMASI İLE İLGİLİ DUYURU