Başkan Göksel Ovacık, hoşgörü ve aşı çağrısı yaptı

28-04-2021

Başkan Göksel Ovacık, hoşgörü ve aşı çağrısı yaptı

**İstanbul Özel Halk otobüsleri Esnaf Odası ve Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık'ın açıklaması

İstanbul'da gün içerisinde milyonlarca kişi tarafından ulaşım aracı olarak kullanılan otobüslerin şoförleri, başta yolcular tarafından maruz kaldıkları saldırıların son bulmasını isterken, pandemi sürecine ilişkin olarak ise aşı tarihlerinin daha erkene çekilmesini talep ediyor.

Özellikle son dönemlerde yolcular tarafından darp edilen, hakarete uğrayarak gündeme gelen özel halk otobüsü şoförleri tam kapanma sürecinde de hizmet vermeye devam edecek. İstanbul'da her gün milyonlarca kişinin şehir içinde ulaşım aracı olarak kullandığı Özel Halk Otobüsü şoförleri başta yolcular tarafından kendilerine gösterilen şiddetin son bulmasını isterken, artan vaka sayıları sonrası ise riskli ortamda bulunduklarını belirterek bir an önce aşı olmak istediklerini belirtti. İstanbul Özel Halk Otobüsleri Esnaf Odası Başkanı Göksel Ovacık, "Günlük olarak 25 bin seferde yaklaşık 3 milyon insan taşıyoruz. Pandemi sürecinde özellikle şoför arkadaşlarımızın maruz kaldığı şiddetin son bulmasını istiyoruz. Bu konuda da vatandaşlarımızın biraz daha hoşgörülü davranmasını bekliyoruz" dedi.

"Bir an önce aşı olmamız gerekiyor"

Pandemi sürecine ilişkin konuşan Başkan Göksel Ovacık, "Özellikle pandemi sürecinde yolcu sayımız fazlasıyla düştü. Son olarak korona virüsle mücadele kapsamında alınan tam kapanma kararı sonrası biz yine işimizin başında olacağız. Yaşadığımız pandemi sürecinde sağlıkçılardan sonra insanlarla en çok diyalog kuran aynı ortamı teneffüs eden sektör durumundayız. Bu sebeple bizlerin bir an önce aşılanması gerekiyor. Sonuç olarak yolcu kapasiteleri düşürülmüş olsa da her gün yüzlerce kişiyi araçlarımızda ağırlıyoruz" dedi.

"Bizlere karşı biraz daha hoşgörülü olmaları lazım"

Otobüslerde yolcu ve şoför arasından yaşanan tartışmalara da değinen Ovacık, "Biliyorsunuz şu an araçlarımızda kapasite kısıtlaması var. Valilik tarafından alınan karar gereği biz araçlarımıza 14 kişi oturabilecek şekilde, 25 kişiyi ise ayakta seyahat edebilecek şekilde taşıyabiliyoruz. Haliyle bizler de alınan kararlara riayet etmek istiyoruz. Diğer yandan sabah saatlerinde bir yolcu yoğunluğu yaşanıyor. Valilik tarafından alınan kararları uygulamaya çalışırken, vatandaşlar bizlerin onları araca almak istemediğimizi düşünüyor. Sonuç olarak şoför arkadaşlarımıza bir tepki meydana geliyor. Hatta olayın boyutu ciddi kavgalara kadar gidebiliyor. Bu sebepten dolayı yolcularımıza da seslenmiş olalım. Pandemi nedeniyle alınan bu kararlara uymak lazım. Vatandaşların bu konuda bizlere karşı biraz daha hoşgörülü olması lazım" diye konuştu.

 

https://youtu.be/UX1S_h3EQIw

Toplam 75 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : Başkan Göksel Ovacık , hoşgörü ve aşı çağrısı yaptı