1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

01-05-2021

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI

     İstanbul Özel Halk otobüsleri (ÖHO) Esnaf Odası ve Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık, 1 Mayıs Emek ve dayanışma günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Ovacık mesajında: “1 Mayıs, emek ve alın teriyle sembolleşmiş önemli bir gündür. Bileğinin hakkını vererek, alın teri ile çalışan toplu ulaşımın fedakâr emekçi şoför kardeşlerimizin gününü kutluyorum

Dünyanın ve ülkemizin malum salgın sebebi ile zor günler geçirdiği bu dönemde büyük bir risk altında görev yapan emekçi şoför kardeşlerimizin fedakârlık anlamında bakarsak yapılan iş çok değerlidir, Sistemi ayakta tutan, çarkı döndüren fedakar şoför kardeşlerimiz ile daha saygılı daha sevecen ve dayanışma içinde olunması gerekiyor.

İstanbul genelinde 5.000 civarında Özel Halk otobüsü şoförü alınan onca tedbire karşın, dışarıdan gelecek tüm risklere açık şekilde ve deyim yerindeyse ‘tehlike altında’ çalışıyor. Salgına rağmen büyük bir fedakarlık ile çalışmayı sürdüren binlerce şoförümüz alkışı hak ederken, ne yazık ki uygulamaya konan sağlık tedbirleri nedeniyle vatandaşların hedefi oluyor Sıkıntı yaşadığımız en büyük konu devletimizin yayınladığı genelgelerin şoförleri zor durumda bırakması ve şoförlerin sık sık vatandaşlar ile karşı karşıya gelmesidir

Böylesi zamanda ne derece önemli görev üstlendiklerini toplum şimdi ancak idrak edebiliyor, dolayısıyla iş kazalarının olmadığı, malum salgının uğramadığı güzel ve sağlık dolu çalışma hayatı diliyorum. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin.

Tüm Şoför kardeşlerimin ve camiamızın, şifa dağıtan sağlık çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve dayanışma gününü tebrik ediyor ve sağlık dolu,kazasız, belasız hayırlı ve bol kazançlı çalışmalar temenni ediyorum’ ’dedi.

 

 

 

Toplam 74 defa okunmuştur. Paylaş

Etiketler : 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ MESAJI